ПРОФЕСИОНАЛНА ОРЈЕНТАЦИЈА ОСМАКА

2019profesionalnaorjentacija

На часовима техничког и информатичког образовања, током априла месеца, ученици осмог разреда имали су професионалну оријентацију, која је овога пута била усмерена на рад и занимања за које едукује Техничка школа Ужице.

Наши осмаци имали су прилику да се у мултимедијалној учионици Техничке школе упознају са образовним профилима, посебно са тренутно актуелним и дефицитарним занимањима, као и са дуалним образовањем у појединим профилима. Након презентације обишли смо школу, специјализоване кабинете за механтронику, машинску праксу, компјутерско управљање и конструисање, телекомуникације и роботику. Након „играња са роботићима“, пуни утисака и информација о будућим занимањима, вратили смо се у нашу „Наду“.

Домаћини су се потрудили да наша посета буде занимљива и едукативна. Захваљујемо Техничкој школи, руководству, професорима и њиховим ученицима на лепом искуству и корисним информацијама за упис. Надамо се да ће сарадња бити настављена и убудуће.

Марина Богићевић