„ДОХВАТИ УМЕТНОСТ”

Ученици одељења IV2 и IV4, у петак, 16. марта 2018. године, заједно са учитељицама Иреном Радојичић и Славицом Ћериман Китић, посетили су Градску галерију у Ужицу.

Учествовали су у програму „Дохвати уметност“, који се од 2009. године реализује у ужичким основним школама и предшколским установама, са циљем да се деци приближи уметност.

Посебност овог значајног програма јесте да се различитим дидактичким методама, кроз игру,дружење и конципиране теме, код деце развија способност да доживе уметничко дело. Кроз изложбу нас је водио проф. Зоран В. Цветић. Поставку „Слобода“ аутора Саше Стојановића чине радови настали од 2010. до 2017. године,  а испод сваког од ових радова је и дечији цртеж Маше Стојановић; на тај начин могуће је упоредо сагледати доживљај стварности детета и одрасле особе.

Ирена Радојичић

2018du2 2018du3