ДЕТЕ - НАЈЛЕПШЕ БИЋЕ НАШЕ ПЛАНЕТЕ

2022Svetski dan deteta   Одељење II4 обележило је Светски дан детета разноврсним активностима.

Будући да се поменути датум назива још и даном права детета, посветили смо овој теми значајан део времена.

Деца су  обојила припремљене бојанке и у виду кратког стрипа исписивала њима позната права. Нисмо заборавили да уз свако право наведемо и одговарајућу обавезу.
На часу грађанског васпитања смо реализовали радионицу Реци нешто лепо о другу/другарици".
Седећи у кругу, задатак сваког детета је био да папир са својим именом дода другу до себе. Тако размењујући папире, свако је на папирима других написао неку лепу реч, лепе особине које је код њих запазио.
Деца су са задовољством читала, а закључили смо и да је добро да све сачувамо да бисмо поново могли читати некада када се осећамо тужно, несигурно, неуспешно, мање вредно...
У учионици смо организовали и Шараду" и направили неколико занимљивих фотографија.

Марија Јездимировић

2022Svetski dan deteta 22022Svetski dan deteta 3