Успех ужичких ученика на међународном такмичењу из информатике

Nagradjeni-ucenici

Иван Јевтић и Вукашин Вучковић, ученици шестог разреда Основне школе „Нада Матић“ у Ужицу, постигли су запажене разултате на републичком такмичењу, у оквиру Међународног такмичења из рачунарске и информатичке писмености „Дабар“.

Иван је, на такмичењу које је одржано пре неки дан у Крушевцу, освојио трећу награду, а Вукашину је уручена похвалу за освојено седмо место.

За њихов успех је заслужна и Јелица Стевановић, наставница информатике у тој школи, која за Данас наводи да је то велики успех за Ивана и Вукашина, али и за школу.

То је, објашњава, такмичење које издваја талентоване и посебно надарене ученике за информатику, али и математику и друге дисциплине које захтевају логичко и алгоритамско размишљање у решавању задатака.
– На међународном такмичењу је учествовало 15.921 ученик, из једанаест држава и Србије“, каже наша саговорница и додаје да су, осим Ивана и Вукашина, изузетне резултате постигли и други ученици из Србије.

Постоји могућност да се одржи још један степен такмичења на међународном нивоу, али то, како објашњава Јелица Стевановић, није извесно због пандемије.

Nagradjeni-ucenici-sa-nastavnicom

Данас, 23.12.2021. године