Тематски дан-II4

ТЕМАТСКИ ДАН

Међународни дан жена слави се у целом свету у знак сећања на борбу за економску, политичку и социјалну равноправност жена и мушкараца. Осми март, као Међународни дан жена, прихваћен је 1917. године, а од 1975. коју су Уједињене нације прогласиле за Међународну годину жена, и званично се обележава.

Осмог марта 2016. године у II4 oдељењу обележен је Дан жена. Тематском наставом обухваћена су четири наставна предмета и слободне активности:

• Српски језик (Песма за мамине очи, М. Алечковић);

• Математика (Количник два броја – садржај текстуалних задатака тематски је прилагођен);

• Музичка култура (Честитка мајчици, Ј. Каплан, Ф. Барић);

• Физичко васпитање (Ритмичко изражавање дечјим поскоцима – на слушане композиције: Моја мама дивно прича, А. Кораћ; Анина полка, Ј. Штраус);

• Слободне активности (Израда честитки поводом Дана жена).

Ово је била добра прилика да се тема расветли из више углова, повежу различите наставне области, ученици мотивишу да користе разноврсне изворе знања, међусобно сарађују и уче једни од других.

Као продукти стваралачких активности ученика настале су осмомартовске честитке које су поклонили својим мамама. Срећан празник!

Марина Лазић