ДАН ОТВОРЕНИХ ВРАТА КОМПАНИЈА

tehnickaskola

Техничка школа из Ужица, у сарадњи са компанијама, организовала је Дан отворених врата компанија, 19. маја 2018. године. Циљ је био да ученици стекну што бољи увид и донесу праву одлуку о даљем школовању.

Пошто Техничка школа ове године уписује два образовна профила по иновативном моделу образовања, који су настали захваљујући партнерству компанија и школа, своја врата отвориле су управо компаније у којима могу наћи запослење: „Импол Севал ваљаоница алуминијума“ и „Ваљаоница бакра“ из Севојна (оператер за прераду метала) и „Атлас“ из Севојна и „Гинко“ из Пожеге (оператер за израду намештаја). Да би се решио проблем недостатка кадрова, поменуте компаније иницирале су израду ових профила, учествовале у креирању програма и обезбедиле реализацију практичне наставе у својим погонима.

Заинтересовани ученици из наше школе обишли су компаније у пратњи професора из Техничке школе и помоћника директора Марине Лазић.