У Дечијем селу „Песталоци“ у Швајцарској

У оквиру пројекта „Образовање за права детета“ и сарадње наше школе са Ужичким центром за прва детета, још једна група наших ученика, током децембра 2015. године, боравила је у Швајцарској. Десет ученика шестог разреда, током двонедељног боравка у Дечијем селу „Песталоци“, кроз мноштво едукативних радионица, имало је прилику да научи много тога о интеркултуралности, толеранцији, недискриминацији, правима детета и многим другим темама. Дружење са децом из других градова Србије и других земаља која су, такође, боравила у Дечијем селу, посета многим знаменитостима и упознавање природних лепота Швајцарске, учинили су овај боравак незаборавним и драгоценим  искуством за наше ученике, који ће то искуство и стечено знање пренети вршњацима из своје школе.

DSC0137 IMG 1514  DSC0019

IMG 1664 IMG 1717

Више фотографија можете погледати на нашем сајту: decijaprava.weebly.com