УСПЕШНИ ТАКМИЧАРИ

atletikaУСПЕШНИ АТЛЕТИЧАРИ

На Општинском такмичењу у атлетици, у оквиру Олимпијских спортских игара ученика основних школа Републике Србије, и дечаци и девојчице освојили су екипно треће место. У појединачној конкуренцији, 2. место освојили су:

• Кристина Перишић 8/1, у трци на 100 m;

• Огњен Богићевић 7/1, у трци на 800 m;

• Милица Кљајић 8/1, у скоку увис;

• штафета 4x100 m (девојчице) – Јована Кујунџић 8/3, Милица Кљајић 8/1, Кристина Перишић 8/1 и Катарина Милутиновић 8/2.

Треће место у појединачној конкуренцији освојили су:

• Вук Ћитић  8/1, у трци на 300 m;

• Димитрије Васојевић 8/3, у бацању кугле;

• штафета 4x100 m (дечаци) – Јован Бајић 8/2, Михајло Тодоровић 8/1, Матеја Миливојевић 8/1 и Теодор Јефтић 7/2.

tenisУСПЕШНО И НА ТАКМИЧЕЊУ У ТЕНИСУ

На Општинском такмичењу у тенису, у оквиру Олимпијских спортских игара ученика основних школа Републике Србије, наши ученици постигли су следеће резултате:

• Вук Витезовић 3/2 – 1. место;

• Дарко Петровић 3/1 - 2. место.

BIOТРИ ПЛАСМАНА НА РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ БИОЛОГИЈЕ

Поред три прва места на Окружном такмичењу из биологије и пласмана на Републичко такмичење, наши ученици освојили су и шест других и два трећа места.

Освојено прво место и пласман на Републичко такмичење остварили су: Богдан Цветиновић 7/1, Петар Дамјановић 7/1 и Алекса Мијаиловић 8/2.

Друго место освојили су: Јелена Ристић 5/2, Мина Јанковић 5/3, Теодора Јањушевић 5/3, Анастасија Продановић 6/4, Вељко Милутиновић 7/1 и Мина Селаковић 8/1.

Треће место: Ања Лугић 6/1 и Катарина Михаиловић 6/4.

fiz

ДВА ПЛАСМАНА НА РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЗИКЕ

Наш ученик Петар Дамјановић 7/1  једини је ученик седмог разреда у региону који је освојио максималних 100 бодова на Окружном такмичењу из физике, остваривши пласман  на Републичко такмичење. Друго место освојила је Анђела Продановић 6/3 која се, такође, пласирала на Републичко такмичење, а треће место ученици: Павле Благојевић 6/3, Јован Максимовић 6/4 и Андрија Петровић 7/2. Похваљена је Софија Ђерић 7/1.