ВРШЊАЧКЕ РАДИОНИЦЕ

pravadeteta Током месеца априла одржане су четири вршњачке радионице у нашој школи. Радионице су држали вршњачки тимови, који су недавно прошли обуку за Ученички парламент, у одељењима својих бивших учитељица (II1, II2, II3 и II4).

На занимљив и креативан начин, кроз игру, квиз, асоцијације, презентације и разговор обрађене су теме: Дискриминација и насиље, Стереотипи и предрасуде, Права детета и Дигитално насиље. Ученици млађих разреда показали су велику мотивисаност, заинтересованост, али и знање о наведеним темама. Уз занимљиву дискусију, радионице су успешно реализоване и представљају једну од активности Акционог плана, коју су ученици планирали током обуке. Радом вршњачких тимова координирала је Оливера Шуљагић, водитељка обуке.

Вршњачке обуке реализоване су у оквиру пројекта "Образовање за права детета", који реализује Ужички центар за права детета, уз подршку Песталоци дечје фондације из Швајцарске.

Оливера Шуљагић