ДРУГО МЕСТО НА ГРАДСКОМ КВИЗУ

Поводом Дана Европе, који се обележава 9. маја, Народна библиотека Ужице организовала је квиз за ученике осмог разреда ужичких основних школа.

Ученици су се надметали у познавању основних појмова о Европској унији и њеној културној баштини. Питања су била осмишљена тако да се на забаван начин провери, али и прошири знање из опште културе. Нашу екипу чинили су Данка Петровић и Александар Виторовић, ученици 8/4, а њихови другари, ученици других одељења осмог разреда, били су им подршка и присуствовали су овом занимљивом квизу. Као и прошле, и ове године је наша екипа освојила друго место, показујући веома велико знање из најразличитијих области.

За освојено друго место, ученици су награђени бесплатном годишњом чланарином у Народној библиотеци и добили су на поклон стерео-слушалице.

Д. Илић Мићовић