ИЗЛЕТ УЧЕНИКА ДРУГОГ РАЗРЕДА

Једнодневни излет за ученике другог разреда у Мокрој Гори реализован је у недељу, 26. маја 2019. године. На излет су, у пратњи својих учитељица Зорице Јеремић, Миленке Лазић, Дринке Марјановић, Милине  Ћитић и Душанке Грујичић, ишла укупно 92 ученика.

У Мокрој Гори возили смо се Шарганском  осмицом. То је једна од најлепших железничких траса на свету. Вожња чувеним „Ћиром“ трајала је два и по сата у оригиналним старим вагонима. Током вожње имали смо краће паузе на станицама Јатаре и Мокра Гора, где смо се одмарали и уживали у аутентичним станичним објектима, који су адаптирани у угоститељске објекте. Након тога, посетили смо извор Беле воде, који се налази крај уске пруге подно Шаргана. То је извор лековите воде, који зову и извор Светог Јована Крститеља. Ту се налази и прелепа црква посвећена овом свецу коју смо, такође, посетили. Преостало време искористили смо за игру на школским теренима.

Излет је реализован према плану и програму и све предвиђене посете су реализоване.

Јелена Вуловић