НАШЕ УЧЕНИЦЕ У СОЧИЈУ

Ученице седмог разреда наше школе Маша Шишић 7/2 и Дуња Шпијуновић 7/1, заједно са ученицима Прве основне школе краља Петра II и OШ „Стари град“, налазе се у Руској Федерацији, у коју су отпутовале на позив градоначелника Сочија.

Ученици из ужичких школа, који у Сочију представљају наш град, присуствовали су прослави Дана Русије и учествовали у радионици за децу, на тему руске културе и традиције. Тамо су веома лепо дочекани, уз забаву која им је била приређена. Такође, посетили су плантаже чаја, упознали се са процесом производње сира код Адигејаца, присуствујући и дегустацији меда. Ту је и пливање са делфинима и посета Олимпијском центру у Сочију. О свему томе, на једној од руских телевизија, приказан је прилог.