НАШИ УЧЕНИЦИ ПОНОВО У ШВАЈЦАРСКОЈ

Наших двадесеторо ученика седмог разреда и три наставника тренутно бораве на интеркултуралној размени у Дечјем селу Песталоци фондације у Трогену, у Швајцарској.

Ова размена је једна од активности у оквиру пројекта ˮОбразовање за права дететаˮ који реализујемо у сарадњи са Ужичким центром за права детета и уз подршку Песталоци дечје фондације. Наши основци имају прилику да се друже и уче са својим вршњацима из Швајцарске и Македоније. Сви заједно активно учествују у многобројним едукативним радионицама на којима се баве разним темама. Током ове недеље су научили шта су стереотипи, предрасуде, дискриминација, идентитет... Поред образовних садржаја, викендом обилазе Швајцарску. Већ су се возили   гондолом и посетили Сантис, највиши врх на Алпима, као и Сент Гален. Сутра их очекује посета Цириху. Нестрпљиво очекујемо њихов повратак, када ће лично својим вршњацима пренети  утиске, искуства и стечена знања.

Душица Стевановић