ПАРЛАМЕНТАРЦИ – МЛАДИ ПРЕДАВАЧИ

Током протекле две седмице, ученице осмог разреда, које учествују у раду Ученичког парламента, реализовале су сопствену идеју о промовисању прошлогодишњег путовања у Швајцарску.

Ученици наше школе били су део интеркултуралне размене у дечјем селу Песталоци, а у оквиру реализације пројекта „Образовање за права детета“. Искуства из Швајцарске желеле су да поделе и са својим млађим другарима, тако да су прве презентације одржане у одељењима VI3, VI4 и VII3.

У току предавања дат је приказ најзначајнијих реализованих активности и радионица, чији је циљ образовање за права детета.

Захваљујемо на сарадњи наставницама Мирјани Савић и Бранки Аџић, као и наставнику Ивану Жунићу.

Младим „парламентарцима” желимо обиље идеја и успешну реализацију будућих активности.

Акција је реализована у оквиру пројекта „Образовање за права детета“, који спроводи Ужички центар за права детета, уз подршку Песталоци дечје фондације из Швајцарске.

Марија Јездимировић,
координатор УП