ПРОСЛАВА САВИНДАНА

Целокупан програм приредбе можете погледати овде:

2021Savindan

Драги ученици, уважене колеге, сарадници и пријатељи наше школе,

Данас је важан дан за све нас – Савиндан, школска слава. Сваког 27. јанура трудимо се да очувамо и освежимо сећање на Светога Саву.

Савиндан није само дан када се одаје почаст првом српском учитељу, просветитељу, архиепископу, законодавцу, књижевнику, дипломати, угледнику. Споменик нашег Саве Немањића нас подсећа да треба да учимо и научимо, докучимо недокучиво, сазнамо и пренесемо знање, негујемо непролазне вредности, оснажимо нашу веру и стремљења, да се усудимо да надмашимо себе. То су утабани кораци светосавља. Наша школа се одувек трудила да корача овим утабаним стазама Светога Саве, да буде боља и успешнија данас него јуче, а у будућности боља него данас. Увек храбро корачамо и суочавамо се са новим изазовима знањем, креативношћу и стваралаштвом.

2021Savindan2

Данас нам се препречила пандемија. Новонастала епидемиолошка ситуација нас је онемогућила да наш највећи празник прославимо онако како смо навикли – уз песму, игру, музику, глуму и много гостију. Међутим, у жељи да сачувамо вишедеценијску традицију наше и свих српских школа, одаћемо и данас почаст оном ко ју је зачео и неговао. Показаћемо да смо достојни ученици Светога Саве.

2021Savindan3

Поштујући мере и препоруке Министарства просвете, науке и технолошког развоја, данашња слава ће бити другачија, али ипак свечана и достојанствена. Започеће ломљењем славског колача, а потом ће сви притустни погледати виртуелни програм који су припремили ученици и наставници наше школе поводом овог празника. Програм обухвата неколико виртуелних изложби ликовних радова ученика млађих и старијих разреда на тему Светог Саве, изложбу ликовних радова у холу школе рађених у различитим форматима и различитим сликарским техникама исте тематике,  две инструменталне композиције изведене на флаути и кларинету, казивање стихова о Светом Сави уз пригодну музичку подлогу. Дакле,опет смо испричали дивну причу о Светом Сави.

2021Savindan4

У нади да ћете и ви уживати, позивамо вас да погледате програм наших ученика и наставника, који представља мали дар захвалности нашем заштитнику - Светом Сави.

Погледајте приредбу.

Душица Стевановић, професор српског језика и књижевности