ЗАСАДИ ЖИВОТ, БУДИ ХЕРОЈ!

2021ZasadiZivot

ОШ „Нада Матић“ одазвала се позиву Националног удружења родитеља деце оболеле од рака да заједно обележимо Светски дан деце оболеле од рака, у циљу пружања помоћи деци која се боре за оздрављење.

За куповину чудесних оловака са bookmarkerom „Засади живот, буди херој!“ које садрже семе нане, босиљка или лаванде, владало је велико интересовање ученика и наставника. Донирањем новчаних средстава за 664 оловке, млади филантропи и њихови наставници сакупили су 66 400 динара и на тај начин се уврстили у широку мрежу донатора и пријатеља деце оболеле од рака. Поруке које удружење НУРДОР жели да пошаље су: „Пиши што више! Читај што више! Кад год можеш посади биљку! Увек помози другоме!“

2021ZasadiZivot1

Овом акцијом наша школа је још једном показала емпатију и хуманост према онима којима је помоћ потребна. Малим херојима, који су отпочели тешку борбу за своје излечење, желимо да из ње изађу као победници, безбрижно детињство и много среће у животу.

Марина Лазић