"УЧЕЊЕ ЗА 21. ВЕК"

2021Ucenje21.vek Ученици ОШ „Нада Матић“ узели су учешћа у реализацији пројекта „Учење за 21. век“ који од 2019. године спроводи удружење SEE ICT у партнерству са УНИЦЕФ-ом. Циљ пројекта је развијање дигиталних вештина деце 11-14 година.

Обука је реализована од 2. до 4. марта 2021. године, за 16 ученика наше школе, уз поштовање свих препоручених епидемиолошких мера.

Полазници овог тренинга имали су могућност да се упознају са основама програмирања. Научили су како да задају команде различитим врстама роботића и осмишљавају игре, користећи једноставан програмски код. Захваљујући томе, роботићи су трчали, скакали, изводили различите акробације, играли фудбал... На крају обуке, учесници су добили занимљиве поклоне.

Обука у оквиру пројекта „Учење за 21. век“ била је прилика да основци упознају савремене технологије, развију нова интересовања и вештине корисне у свакодневном животу.

Марина Лазић