ОЛИМПИЈСКОМ СТАЗОМ

2021OlimpijskaStaza Ученици четвртог разреда наше школе, у пратњи учитељица Ане Радојчић и Зорице Јеремић, учествовали су у пројекту Олимпијска стаза, који је имао за циљ промовисање олимпизма и олимпијских вредности.

Идеја пројекта је да кроз едукацију деце и одраслих приближи олимпизам и олимпијске симболе грађанима Србије. Ово је била прилика да учесници Олимпијске стазе науче о историји Олимпијских игара, успесима наших Олимпијаца и да им, кроз промоцију физичке активности, пруже подршку на путу ка Токију.

На Олимпијској стази ученици наше школе учествовали су у две категорије: група (Михаило Зарић, Николина Гускић, Аника Анђић, Захар Басур и Галина Деспић) и пар (Тијана Лазић и Магдалена Радојчић). Они су, поштујући правила игре, прошли кроз пет полигона и учествовали у квизу знања, полигону спретности, игри меморије, традиционалним играма, као и кроз пет међустаница, где су направили задате фотографије.

Упркос томе што нису победили, честитамо нашим четвртацима на истрајности, знању и спретности, тим пре што је такмичење обухватало све узрасте, од млађег школског, коме и сами припадају, до одраслог доба. Овај изазов који су веома успешно савладали говори да су наши мали такмичари већ кренули Олимпијском стазом.