„Образовање за права детета“ – радионице за ученике VII и VIII разреда

УP9270151 оквиру пројекта „Образовање за права детета“, 27. септембра ове године, реализован је трећи део обуке за ученике VII и VIII разреда наше школе.

Реализовано је неколико радионица, са циљем да се ученици упознају са појмом сукоба права и могућим начином његовог превазилажења, као и да науче да направе сопствени план акције – које кораке могу предузети у случају кршења права. У циљу бољег информисања ученика о правима детета, полазници ове обуке направили су и план конкретне акције, коју ће реализовати у школи током октобра месеца.

Обуку о дечијим правима похађала су дведесет и три ученика наше школе, а радионице су реализовале Марина Лазић, помоћник директора школе и Данијела Илић Мићовић, професор српског језика.

P9270145P9270148