Посета директорке Песталоци дечије фондације из Швајцарске

Нашу школу је 31.10.2016. године посетила госпођа Мирјам Зампати, директорка Пеаталоци дечије фондације  из Швајцарске.

Након разговора са директором наше и Прве основне школе о реализацији и резултатима пројекта ОПД, директорка је присуствовала вршњачкој едукацији на тему Од стереотипа и предрасуда до дискриминације и насиља коју су реализовали ученици – учесници програма размене у Трогену. Разговарала је и са вршњачким едукаторима након реализоване радионице.

Други део посете протекао је у разговору са школским координаторима и члановима тимова за ОПД обе школе. Било је речи  о примени Индикатора остарености права детета у школи:

а)процес  процене стања у школи на основу Индекса;

б)израда и реализација Акционих планова.

Директорка се веома позитивно изјаснила о пројектним активностима, акцијама ученика  и резултатима постигнутим у обе школе.

Поред гошће из Швајцарске, присутна је била и Славица Кијевчанин,  координаторка Песталоци програма у Србији, Јелена Жунић Цицварић, програмска координаторка и Радован Цицварић, директор УЦПД.

Школски координатор Севда Рамовић

deca 1