УПИС У ПРВИ РАЗРЕД

2021UpisPrvaka

Драги родитељи будућих првака,

Упис у први разред почиње 1. априла. У први разред се уписују сва деца рођена од 1. марта 2014. до 28. фебруара 2015. године.

Драго нам је што можемо да вас обавестимо да је овај поступак знатно поједностављен. Не морате да бринете о прибављању документације јер ћемо то урадити уместо вас (потребно је да донесете потврду о лекарском прегледу једино у случају да је он обављен код приватног лекара).

Потребно је да:

– креирате налог на државном порталу за електронску идентификацију еID.gov.rs;

– дa покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге → Образовање → еЗаказивање термина у ОШ);

– закажете упис у школи којој ваше дете територијално припада.

Апликација за заказивање је доступна од 22. марта. У случају да немате техничке могућности да закажете термин за упис детета у први разред на овом порталу, молимо вас да се обратите школском психологу (тел. 031/517-589, од 8 до 14 сати) или лично у школи.

Напомене:

– Уколико из било ког разлога желите да откажете термин који сте већ заказали, то можете учинити 24 сата раније. Ако термин не откажете и не дођете у заказано време, сам систем ће вам дозволити ново заказивање тек после 14 дана. Уколико вам ово не одговара, потребно је да се обратите школском психологу (тел. 031/517-589, од 8 до 14 сати).

– Ако имате додатна питања или недоумице у вези са заказивањем термина, обратите се контакт центру на телефон 011/73-505-57. Ова телефонска подршка је доступна од 22. марта и током трајања уписа до 31. маја, радним данима од 7.30 до 15.30 сати.

2021DobroDosli

директор Школе