ИЗЛОЖБА О ДУШКУ РАДОВИЋУ У РЦУ

Чланови Литерарне секције наше школе са наставницом Снежаном Цветковић, посетили су у среду 13. маја 2015. изложбу посвећену животу књижевника Душана Радовића, која је постављена у просторијама Регионалног центра за усавршавање просветних радника у Ужицу. Изложба Библиотеке града Београда на визуелно веома ефектан начин, уз исцрпну документарну грађу и карикатуре Душана Петричића, прати живот и дело Душана Радовића: најважније биографске и библиографске податке, стваралаштво за децу, значајне награде, култне телевизијске емисије за децу – „На слово, на слово“, „Лаку ноћ, децо“ и „Полетарац“, за које је писао сценарије, афоризме настале у легендарној радио-емисији „Београде, добро јутро“, драмско стваралаштво.

Ученици су били веома заинтересовани да више сазнају о животу писца из школске лектире, чија је духовитост и оштроумна иронија препознатљива, блиска и свежа данас, као и онда када је стварао.

1rcu

2rcu