Сарадња са Ученичким парламентима из других школа

У уторак, 23.05.2017. године чланови Ученичког парламента наше школе угостили су чланове Ученичког парламента Основне школе „Душан Јерковић“. Како је Основна школа „Нада Матић“ једна од две градске школе које су укључене у пројекат „Образовање за права детета“ који реализује Ужички центар за права детета уз подршку Песталоци дечје фондације, чланови Ученичког парламента наше школе су гостима говорили о пројекту, боравку у Швајцарској и радионицама о дечјим правима, поштовању различитости, сарадњи и толеранцији. Ученицима је представљен документ „Индикатори остварености права детета у образовању“ који садржи листу стандарда и мера које је потребно постићи и спровести у циљу потпуног поштовања права детета у оквиру система образовања. Занимало их је колико је остварено право детета на слободно изражавање свог мишљења и право да се његово мишљење узме у обзир у свим стварима и поступцима које га се непосредно тичу, па су ученици оцењивали индикаторе остварености овог права, говорећи о свом искуству из школског живота. Дискусија, у којој су учествовали ученици обе школе, била је веома занимљива и подстицајна, у пријатној атмосфери. На крају састанка чланови оба Ученичка парламента су изразили жељу да се оваква дружења наставе и постану традиционална.

Милица Мариновић