ДОДЕЛА НАГРАДА НА ЛИКОВНОМ И ЛИТЕРАРНОМ КОНКУРСУ

Поводом обележавања Дана школе расписан  је наградни ликовни и литерарни конкурс под називом ”Расцветавање“.

На ликовном конкурсу, у категорији ученика старијих разреда, прву награду освојио је Петар Гавриловић 6/4, са убедљиво највећим бројем гласова жирија.

Другу награду освојила је Тамара Томић 6/3, док трећу награду деле Александра Станковић 6/1, за ликовни рад, и Ива Спаловић 5/4, за видео-запис. Похваљени су радови Огњена Ђурића 8/3 и видео-запис Милана Топаловића и Јована Панића, ученика 5/3. У категорији предшколаца и ученика млађих разреда, прву награду освојила је Дуња Новаковић 1/1, другу Наталија Бошњаковић из припремне предшколске групе издвојеног одељења у Гостиници, а трећу Алексија Марија Кучински из припремне предшколске групе. Стручни жири за одабир најбољих ликовних радова чинили су:

- доцент др Кристинка Селаковић, професор Педагошког факултета на предмету Методика наставе ликовне културе;

- Маријана Тодоровић, дипломирани сликар-професор ликовне културе;

- Маријана Ћурчић, мастер ликовни уметник-сликар;

- Владимир Антић, дипломирани вајар;

- Оливера Шуљагић, наставник ликовне културе и организатор конкурса.

На литерарном конкурсу, у категорији ученика старијих разреда, прву награду освојила је Лена Ђенадић 8/1, другу Петра Трипковић 6/1, а трећу Ружице Кендија 7/2. У категорији ученика млађих разреда, прву награду освојила је Дуња Бацетић 4/3, другу Ана Војисављевић 1/1 и трећу Валентина Јешић 1/1.

Стручни жири за одабир најбољих литерарних радова чинили су: Биљана Стефановић, Снежана Цветковић, Данијела Илић Мићовић, Биљана Радељић, Душица Стевановић – наставнице српског језика и књижевности у нашој школи.

За изузетну креативност исказану извођењем луткарске представе ”Шумска журка“ похваљени су ученици  2/1 одељења.

Уз пригодну свечаност, ученицима су уручене награде.

Оливера Шуљагић