КЊИЖЕВНИ САТ У ШКОЛСКОЈ БИБЛИОТЕЦИ

У оквиру обележавања Дана школе,  у школској библиотеци је у уторак, 19.5.2015. године одржан КЊИЖЕВНИ САТ  посвећен животу и раду књижевника Бранка Ћопића, чиме је обележена и стогодишњица његовог рођења.

Ово занимљиво дружење уз Ћопићева дела настало је као резултат сарадње три школске секције – литерарне, рецитаторске и библиотечке, које воде наставнице српског језика Снежана Цветковић, Биљана Радељић и Данијела Илић Мићовић.

Кроз занимљиву изложбу паноа и Ћопићевих књига у фонду школске библиотеке, чланови секција су ученицима трећег, четвртог и петог разреда представили живот, дело и рад Бранка Ћопића. Књижевни сат започео је нежним подсећањем на књигу  „Јежева кућица“, која је обележила многа детињства, а из које је одломке читала Валентина Миловановић, ученица 5.2. Потом су ученице 5.1(Вања Аћимовић, Мина Миловић, Лана Ковачевић, Николина Даниловић, Катарина Јараковић и Ања Лугић),  уз мноштво података и фотографија на паноима које су израдиле, приближиле живот и библиографију Бранка Ћопића.  Чланови литерарне секције презентовали су своја тумачења одабраних Ћопићевих дела која су читали и о њима разговарали на часовима секције.  О књигама „Магареће године“, „Славно војевање“, „Доживљаји Николетине Бурсаћа“ и „Башта сљезове боје“  говорили су ученици VI1, чланови литерарне секције: Софија Ђерић, Петар Дамјановић, Катарина Митрашиновић, Ксенија Радојевић и Ангелина Гаговић, која је и прочитала уводну приповетку „Какве је боје сљез“. Библиотекарка Данијела Илић Мићовић  презентовала је изложбу Ћопићевих књига у школској библиотеци.

P5190594

P5190604