Ученици
Корисни линкови
Адреса
Архива
Посета Учитељском факултету
Учитељски факултет у Ужицу, са којим наша школа већ годинама остварује успешну сарадњу, угостио је 18. децембра 2015. године наше ученике трећег разреда, одељење III1 и њихову учитељицу Зорицу Јеремић.
Ученици су видели како је украшена новогодишња јелка за коју су правили украсе, сликали су се поред ње, обишли су зграду Факултета и упознали се са радом ове високошколске установе. За трећаке је то било једно сасвим ново, необично и занимљиво искуство. Захваљујемо Учитељском факултету на лепом пријему и срдачној добродошлици.
Новогодишњи украси - сарадња са Учитељским факултетом
У креативној акцији израде новогодишњих украса коју је организовао Учитељски факултет у Ужицу, учествовали су и наши ученици млађих разреда. На часовима ликовне културе, уз помоћ и подршку својих учитељица, направили су прегршт занимљивих и креативних украса који ће красити новогодишњу јелку на Учитељском факултету.
Писмо за Деда Мраза
Одељење II1 узело је учешће у наградној игри ЈП „Поште Србије“ „Писмо за Деда Мраза“. На креативној радионици која је организована у школи, ученици су са својим родитељима и учитељицом Надицом Грујичић направили необично писмо Деда Мразу и окитили новогодишњу јелку.
„Усамљени заједно“
Ученици VI и VII разреда ОШ „Нада Матић“, 30.11.2015. године, у Градском културном центру Ужице, присуствовали суреализацији пројекта „Усамљени заједно“.
Удружење „РАЗВОЈ УЕ“ организовало је промоцију филма и трибину чији су гости били: аутор филма Бојан Крећа, Ивана Ђурић, психолог, Дарко Даниловић, криминолог ПУ Ужице и Бранко Мисаиловић из пограничне полиције, ПУ Ужице. Трибину је водила Биљана Кузмановић, председник удружења „РАЗВОЈ УЕ“.
Кроз пројекцију филма „Усамљени заједно“, ученици су упознали негативне стране Фејсбука – отварање лажног профила, комуникација са непознатима.
После излагања аутора и гостију, ученици су учествовали у дискусији, постављали питања и износили своје мишљење и ставове. Веома пажљиво су пратили коментаре других и савете излагача.
Овакав начин предавања је веома важан и занимљив за децу овог узраста. Иако су мислили да све знају о Фејсбуку, закључили су да, ипак, не знају све.
Гордана Анђић
Креативна радионица родитеља и деце - писмо Деда Мразу
Одељење II2 учествовало је у наградној игри Јавног предузећа „Поште Србије“, под називом „Писмо за Деда Мраза“. Тим поводом, у школи је организована заједничка радионица деце и њихових родитеља.
Заједно са својом учитељицом Снежаном Ђурић и родитељима, ученици су се потрудили да напишу и украсе најлепше писмо које су упутили Деда Мразу.
Опширније: Креативна радионица родитеља и деце - писмо Деда Мразу


























